Vývoj

Zde najdete informace o vývoji Dračího doupěte II.

Nový web spuštěn

Na světě je nová verze stránek Dračího doupěte II, která (konečně) nahradí tento již jen provizorně udržovaný vývojový blog autorů. Můžete se těšit na aktuální informace o práci na chystaných titulech a na řadu doplňků a rozšíření hry. Nové stránky najdete na známé adrese www.drd2.cz.

Ukázková postava - barbar Hrun

Rádi bychom vám představili příklad z knihy, jak může vypadat vaše postava v příbězích Dračího doupěte II. Na následujících řádcích tak můžete najít postavu známého a proslulého barbara Hruna - a to jak příběhovou reprezentaci, tak také jeho údaje z hlediska pravidel. Popis je poněkud delší, protože obsahuje také plné znění jeho zvláštních schopností.

Ukázka - Lupič

Jako poslední ukázku pokročilého povolání vám přinášíme oblíbeného lupiče. Po předchozích výletech do oblasti magie je čas ukázat si, že náramně zábavné může být i hraní postavy, která používá k dosažení úspěchu zcela světské prostředky a spoléhá jen na svou chytrost a šikovnost.

Ukázka - Šaman

Na základě hlasování v oficální diskuzi uveřejňujeme jako další ukázku pokročilého povolání šamana. Můžete si jej porovnat s druidem, kterého jsme dali na stránky dříve. Ačkoliv podle názvu by vám mohla tato dvě povolání připadat podobná, jejich zaměření je ve skutečnosti odlišné. Zatímco druid je přírodní čaroděj ovládající magii vody, země a rostlin, šaman je především vládcem zvířat. Kromě toho umí připravit omamné nápoje, které cizího člověka obloudí, jemu však umožňují rozmlouvat s duchy a odhalovat tak hluboko pohřbená tajemství.

Tretie testovacie materiály rozoslané!

Včera v noci sme testerom odovzdali tretiu várku testovacích materiálov. Ide o dokument v rozsahu vyše 100 strán, ktorý je v podstate hotovou pravidlovou zložkou hry (neobsahuje však kompletné povolania, beštiár, vzorové dobrodružstvo a podobne). Po vydaní knihy plánujeme tento materiál buď zverejniť v pôvodnej podobe, alebo z neho vychádzať pri príprave "DrD II lite" - síce zredukovanej, ale plne hrateľnej verzie hry, ktorá bude k dispozícii na voľné stiahnutie a šírenie. Máte sa teda na čo tešiť!

Aby tí z vás, ktorí nepatria medzi testerov neobišli skrátka, pripravili sme pre vás denník vzorovej postavy, ktorý si môžete stiahnuť!

Ukázka - Čaroděj

V oficiální debatě na RPGFóru jsme vyhlásili anketu o to, která další pokročilá povolání bychom měli na těchto vývojářských stránkách zveřejnit. Vyhrál čaroděj. A tak - i když jsme měli původně nachystané jiné povolání - vám vycházíme vstříc a přinášíme čaroděje. A protože někteří z vás si stěžovali, že atmosférický text a ilustrace jsou příliš malým bonusem k tomu, co už víte z Pevnosti, přidali jsme ještě tři krátké popisy ukázkových charakterů, které vám napoví, jak odlišné budou moci být v Dračím doupěti II postavy se stejným povoláním.

Ukázka - Druid

Jako první pokročilé povolání z herní příručky si na těchto stránkách představíme druida. Pokud jste četli články vycházející v Pevnosti, určitou představu již máte. Můžete si ji však doplnit o úvodní text a ilustraci.

Ukázka - Kejklíř

Druhé základní povolání, které si na těchto stránkách představíme, je kejklíř. Charakteristická je pro něj nejen šikovnost a mrštnost, ale i sklon nehrát tak úplně podle společenských pravidel. Nemusí tedy jít jen o potulného komedianta, ale může to být i pouliční zlodějíček nebo elegantní podfukář.

Ukázka - Bojovník

Po krátké odmlce vám přinášíme další ukázku z chystané příručky pro Dračí doupě II. Z pěti základních povolání, která budou obsažena v knize, si postupně představíme dvě. Tím prvním bude silný a odvážný bojovník, který bude v družině stát v předních místech v šarvátkách a potyčkách. Svojí zručností a zkušenostmi dokáže nejen zaskočit nepřátele, ale také bránit své spolubojovníky.

Ukázka - Elfové

Druhou rasou, kterou vám na stránkách po trpaslících představíme, jsou tajemní elfové. Na ostatní rasy se můžete těšit přímo v knize, příště pak poodhalíme, jak budou vypadat základní povolání v knize.

Syndikovat obsah