Ukázková postava - barbar Hrun

Rádi bychom vám představili příklad z knihy, jak může vypadat vaše postava v příbězích Dračího doupěte II. Na následujících řádcích tak můžete najít postavu známého a proslulého barbara Hruna - a to jak příběhovou reprezentaci, tak také jeho údaje z hlediska pravidel. Popis je poněkud delší, protože obsahuje také plné znění jeho zvláštních schopností.

Barbar Hrun

Na přídomek „barbar“, kterým mě lidé tak pohrdavě častují, jsem pyšný. Narodil jsem se v horách Radgastu, v síni postavené z kamene a hlíny, která bývala v zimě až po okna zasypaná sněhem. Svého prvního medvěda jsem skolil, když mi bylo čtrnáct.

Můj otec byl hrdým stařešinou rodu. Nikdy se nesmířil s tím, že by se horské kmeny měly sklánět před žezlem krále z roviny. Vedl proto s vladařovými vojsky nelítostnou válku a jeho jméno si posádky tvrzí pod horami dodnes šeptají s hrůzou. Kdyby věděli, že jsem jeho syn, nejspíš by mě zakovali do želez jako divoké zvíře.

Vzpomínám si, jak jsem se poprvé postavil osudu. Když posel přinesl zprávu, že otce zajali, opustil jsem plačící matku i starší bratry a vydal se dolů do města. Vojenský hejtman, který horaly nenáviděl, odsoudil svého zajatce ve jménu krále k smrti. Ani se nepokusil jednat o výkupném. Při popravě jsem stál v davu a neodvrátil jsem ani na chvíli zrak. Můj otec zemřel dobře. Nedal najevo sebemenší záchvěv strachu.

Myslel jsem často na jeho odvahu při bojích v aréně, jimiž jsem si vydělával na chleba. Vzpomínal jsem na něj i tehdy, když jsem číhal na králova hejtmana v setmělých ulicích s dýkou v dlani. Ten muž se však vždy obklopoval stráží. Pochopil jsem, že zabít ho je příliš veliký úkol pro jediného muže a že pokud se chci nejen pomstít, ale také žít dál, musím se dokázat vyhnout králově spravedlnosti.

A tak jsem opustil město a toulám se krajem spolu s několika dalšími dobrodruhy bez domova. Lovíme vlčí a skřetí skalpy, chráníme vsi před lupiči i před hrůzami lesa, chytáme psance a pátráme ve starých hrobkách po ukrytých pokladech. Ale zatímco mí druhové se snaží přijít k penězům, já často odměnu odmítám. Chci, aby si obyvatelé rovin zapamatovali mé jméno. Chci získat jejich úctu a vděčnost. Protože až jednou budu prchat s uťatou hlavou otcova vraha připoutanou k sedlu, budu se mít kde skrýt a nikdo neprozradí moji stopu.


Popis podle pravidel

Rasa: Člověk (zvláštní schopnost: Idol žen)
Kultura: Barbar
Hranice: Tělo 8, Duše 4, Vliv 3
Úroveň: 10


Základní povolání:
Bojovník 5 (zvláštní schopnosti: Zápasník, Bojové reflexy, Cit pro zbraň (meč), Pádný úder, Osobní strážce)
Lovec 2 (zvláštní schopnosti: Dobrá muška, Jedno oko otevřené)


Pokročilé povolání:
Hraničář 3 (zvláštní schopnosti: Hrr na ně!, Slavný stvůrobijce, Znalec krajiny)Jaký byl Hrun na začátku své cesty
Hrunův hráč Petr měl při tvorbě postavy jasnou představu, jaký by měl jeho barbar jednou být. Představoval si ho jako muže v kožešinách, který obchází vsi v podhůří a chrání osadníky před nestvůrami, vlky a skřety – věděl tedy, že směřuje k pokročilému povolání Hraničář. Proto si jako základní povolání zvolil na začátku Lovce (úroveň 1) a Bojovníka (úroveň 2). To odpovídá skutečnosti, že Hrun měl za sebou lovecké zkušenosti z rodné vesnice a bojovnickou průpravu ze střetů v aréně, když vyrážel na svou první výpravu za dobrodružstvím. K Hrunovu původu sedí i hranice jeho možností, neboť má vysoké Tělo a nízký Vliv.

Hrunovy zvláštní schopnosti

 • Idol žen
  Jeho divoký vzhled či naopak jemný šarm jsou zbraní, která láme i ta nejnepřístupnější srdce.
  Možnost použít 2 manévry při akcích na svádění a získávání přízně osob opačného pohlaví
 • Zápasník
  Zná tajné údery a chvaty, které lámou kosti a drtí klouby.
  Manévry přesně, mocně a lstivě zdarma v pěším boji zblízka beze zbraně, tuto schopnost může uplatnit i proti soupeři ozbrojenému zbraní.
 • Bojové reflexy
  Jeho rychlost je nelidská. V jediném okamžiku může napadnout dva soupeře.
  Při boji zblízka může postava při každém svém tělesném útoku směřovaném pouze na dva cíle použít zdarma manévr rozsáhle.
 • Cit pro zbraň (meč)
  Ten chlap to s tesákem umí, a nemám na mysli jen porcování masa, jestli mi rozumíte.
  Možnost použít 2 manévry při akcích na pěší i jízdní boj s tímto druhem zbraně proti jakémukoliv protivníkovi a pro zručnost s tímto druhem zbraně.
 • Pádný úder
  Ranou své zbraně dokáže prorazit i pevnou zbroj nebo rozdrtit přilbu.
  Proti jeho útokům se zbraní poskytuje zbroj o jedna menší slevu.
 • Osobní strážce
  Svého zákazníka nebo přítele dostane živého a zdravého z jakéhokoliv nebezpečí.
  Tělesnými akcemi může reagovat pomocí manévru obrana nejen na útoky vedené na sebe, jak je obvyklé, ale i na jakékoliv útoky vedené na jinou postavu, která se nachází poblíž.
 • Dobrá muška (luk)
  Se svou oblíbenou zbraní dokáže zasáhnout hned první ranou, jako by cíl jeho střelu přímo přitahoval.
  Možnost použít 2 manévry při akcích na pěší i jízdní střelbu tímto druhem zbraně na jakýkoliv cíl.
 • Jedno oko otevřené
  Je ostražitý a vnímá, co se kolem děje, i když odpočívá nebo spí.
  Postava dokáže i během spánku reagovat na jakoukoliv akci přímo ohrožující ji nebo jiného člena družiny, jako by nespala, pokud někdo nepoužije k jejímu uspání omamné látky či magii. Postava se tedy při úspěšném použití této dovednosti včas probudí a zareaguje na nebezpečí.
 • Hrr na ně!
  Pod jeho nožem padnou během jediné chvíle hned dva strážci a svými léčkami dokáže zpomalit postup celého skřetího oddílu.
  Při líčení loveckých pastí (na libovolný počet cílů) a při plížení se a útočení ze zálohy v divočině směřovaném pouze na dva cíle může postava při každé své akci použít zdarma manévr rozsáhle.
 • Slavný stvůrobijce
  Každý už slyšel o jeho činech a na netvory jeho pověst a zjev působí děsivě.
  Možnost použít posílené manévry při akcích na zastrašování netvorů, odhadování jejich zvláštních schopností a v získávání důvěry či přízně obyčejných obyvatel.
 • Znalec krajiny
  Ví, kde je možno se ztratit nepřátelům, opevnit se ve staré zřícenině nebo jak daleko je to k nejbližšímu brodu.
  Hráč může určit, že v blízkém okolí vyskytuje nějaký krajinný prvek, například skalní průrva, horská bystřina nebo husté křoviny. (cena: 1 Duše)

svádění

Při čtení schopnosti Idol žen mne napadlo co by tomu řekly Yaoi fanynky. Celkem by mne zajímalo jak se bude řešit svádění nejen opačného pohlaví, případně kdy dáma svádí pána. Nejednodušší by bylo prostě nechat jen název schopnosti Idol a nahradit slovo opačného slovem žádaného.

Neboj, mysleli sme na to!

Túto konkrétnu schopnosť nájdeš v knižke ako "Idol žen či mužů" a text hovorí, že keď si ju berieš, vyberáš si pohlavie na ktoré bude fungovať. Takže ZS je použiteľná pre všetky pohlavia a orientácie ;)

(jeden z mojich osobných, neoceniteľných prínosov ku kvalite hry! )