Ukázka - Elfové

Druhou rasou, kterou vám na stránkách po trpaslících představíme, jsou tajemní elfové. Na ostatní rasy se můžete těšit přímo v knize, příště pak poodhalíme, jak budou vypadat základní povolání v knize.

Elfové

Je to prastaré a ušlechtilé plemeno. Vzhledem se podobají lidem, ale bývají vyšší a útlejší. Mívají sličné postavy, líbezné tváře a krásné hlasy. Zdá se, že jim v očích září světlo hvězd a jejich vlasy jsou barev blyštivého zlata, tkaného stříbra nebo havraní černi. Elfové chodili po zemi dříve, než přišli první lidé, a dodnes uchovávají v písních paměť na věky, které dávno minuly. Ze všech umění si nejvíce cení právě umění jazyka a řeči, zpěvu i veršotepectví. Bývají čestní a upřímní, ale jaksi zvláštně odtažití k ostatním rasám, které o nich tvrdí, že jsou zahledění jen sami do sebe a namyšlení. Často o nich lidé tvrdí, že jsou kouzelným lidem, protože stará magie proudí v jejich žilách a je jejich součástí. Magie je pro ně přirozená, a přestože ne všichni jsou mezi nimi stejně mocní, žijí mezi nimi elfové, kteří se halí do přediva kouzel jako do pláště.

Někteří z nich, především pak elfové Domů, jsou zručnými řemeslníky a kováři, kteří dokážou vyrábět nádherné šperky z drahých kamenů a křišťálu, ale i břitké meče, které se lesknou studeným třpytem. Rádi staví z kamene a občas i dolují v hlubinách, většinu surovin, železa a drahých kamenů ale získávají od trpaslíků. Z jejich vzájemného obchodu plyne oběma plemenům velké bohatství, ale pro dávné křivdy je rozděluje jakási hořkost a dívají se na sebe nedůvěřivě a často opovržlivě.

Nikdy netoužili po válce a bojích, ale je-li třeba, dokážou pozvednout zbraně na obranu a v boji jsou to odhodlaní a stateční válečníci. Jejich hlavními zbraněmi jsou meče a kopí pro boj zblízka, a především pak obávané dlouhé luky. V mnohých jejich čepelích jsou zakutá dávná kouzla z dob, kdy svět byl ještě mladý.

Mnoho z nich, především pak mezi Lidem noci, jsou tuláci bez domova, kteří se vydávají na cesty. Další vyrážejí poznat jiné kraje a hvozdy nebo navštívit vzdálené příbuzné a království, která nikdy neviděli. Jistá zvídavost a touha po poznání je ve všech elfech a proto nejsou elfové (nebo i jejich družiny) na cestách žádným zvláštním úkazem. Mnozí také utíkají poté, co byly jejich vlastní země zničeny a jejich lesy vypáleny.

Kultura: Lid noci

Elfové noci milují hvězdy a noční oblohu a málokde mají stání. Tvrdí se o nich, že jsou jako vítr, putují zemí a jednou zůstanou tady a podruhé jinde. Nemají vlastní síně a jejich domovem je cesta a zapomenuté stezky v divočině. Nosí šedé pláště, které jako by se rozplývaly v ranní mlze. Nezřídka putují i ve větších družinách a lidé občas mohou zahlédnout procesí elfů, kteří si nesou světla a zpívají tesknými hlasy pod hvězdnou noční oblohou. Podle pověstí se jednou za rok setkávají u Stromu přání, kde pánové družin přednesou své starosti a záležitosti radě, které předsedá Paní tuláků vyvolená prý samotným Stromem.

Zvláštní schopnost: Plášť soumraku

Naučili se procházet soumrakem neviděni a mohou se tak zahalit pláštěm, splynout se stíny a skrýt se zrakům ostatních. Pokud na sobě mají plášť šedé nebo tmavší barvy, při skrývání během noci či šera je jen málokteré oko zahlédne.(klikněte pro plnou velikost)

Něco k textu

Myslím, že k obrázku už se tu sešlo reakcí až dost, já bych měl něco málo k textu.

1. První odstavec ukázky vypadá, jako by ho někdo překládal z cizího jazyka. Chtěl by tak nějak učesat. A elfové Domů mi zní taky dost divně. Nemůžu si pomoct, ale když to čtu, je to skoro jak E.T. volá domů.

2. Něco málo k textu - předpokládám, že trpaslíci a elfové byli vybráni do ukázky také kvůli kontrastu, který mají představovat. Když jsem se ale dočetl ke stavbám z kamene, dolování v hlubinách a především jejich oblíbeným zbraním: meč, kopí a luk, onen kontrast se vytratil. Psal jsem to už v komentáři k trpaslíkům, že mi nesedí výběr jejich zbraní a šup, tady je výčet téměř totožný. Proč nejsou tyto dvě rasy výrazně odlišeny? Zvlášť, je-li inspirací Tolkienův svět, myslím, že autoři mají na výběr. A to především u trpaslíků. Nebo je to záměr a všechny rasy budou mít jako své oblíbené zbraně meč, kopí a luk?
A abych se vrátil ještě k oněm stavbám z kamene a dolování v hlubinách - chtělo by to taktéž odlišit, aby si čtenář/hráč nepředstavil jen hubenějšího a vyššího trpaslíka (což mi zrovna na obě činnosti přijde dost nepraktické).

Neberte to jako hanění vašeho díla (osobně se na něj vážně těším), spíš jako námět k zamyšlení.

pidlooky elf

Vsak to je pidlookej elf...

oči

Obrazek je hezký, až na ty oči:( Nejsem malíř ani kreslíř, ale pamatuji si co říakli ve výtvarce, že vzdálenost mezi dvěmi oči má být taková, jakoby se tam vlezlo oko třetí.
P.S. Elfové, kteří nesou v noci světla a zpívaji? Vzpomínka na LOTR?:-)

Štěpán

Vzpomínka na LOTR

Ano, již tu bylo zmíněno že autoři vycházejí ze světa Tolkiena, a proto se ani nedivím, že stávající popisy ras jsou tak nemálo podobné právě rasám výše zmíněného autora. Proto taky jsou elfové "vysocí a vznešení, jako polobohové" a ne jinak, takže se nediv, že v noci nosí světla a zpívají. Mimochodem, už jsi někdy něco takovýho zažil? Je to totiž strašně romantický a to přece elfové jsou, ne? :)

"oci"

Elfove se v davnych casech krizili s chobotnicema - viz elf dole a jeho "oci"

Nejen oči, ale celá tvář...

Podívejte se, nechci tu zbytečně kritizovat, ale jestli tohle je líbezná tvář, v jejíchž očích se odráží světla hvězd, tak já mám s prominutím asi podobnou oční vadu, jako má ten "elf" na obrázku.

Elf...

Naprosto s tebou souhlasím...lépe by to namalovalo i 14 leté JENOM trošku talentované dítě! fuj!

Možná to není mistrovské

Možná to není mistrovské dílo, ale přesto to má své kouzlo a určitou atmosféru, kt na mě dýchla, když jsem ten obrázek viděl. A myslím, že k tomu JENOM trošku talentu nestačí.