Předobjednávky DrD II začínají 21. 6.!

Dlouho očekávaný okamžik se blíží! Během zítřka (21. 6.) si budete moci začít Dračí doupě II předobjednávat. Herní příručka vyjde ve dvou provedeních, vázaném a brožovaném, a pro ty, kteří si ji předobjednají (a zaplatí) v e-shopu ALTARu do 15. 7., jsou kromě výrazné slevy připraveny i další bonusy:

- Prvních padesát hráčů, kteří si ještě před vydáním objednají vázanou příručku, obdrží speciální výtisk s podpisy všech tvůrců.
- Každou třináctou předem objednanou příručku bude možné získat úplně zdarma.
- Majitelé původního Dračího doupěte (jak verze 1.6, tak starších) budou moci získat další slevu.
- Hráč, který uskuteční první předobjednávku, a dále každý padesátý zájemce bude odměněn jedním volným noclehem na GameConu (na den, kdy bude DrD II pokřtěno, tj. ze soboty 23. 7. na neděli).

Koupeno

Zdravím, tak s radostí jsem si objednal dračí doupě II a již se velice těším jak to bude vypadat.

Chtěl bych je jenom zeptat, kolem kolikátého by mohli pravidla dojít? Zaplaceny jsou už předem.

Díky.

Rozesílání

Rozesílat se začne hned po GameConu, ale vyexpedovat těch několik metráků zásilek (knížka bude vážit cca kilo a předobjednávek je pár set) trochu potrvá, určitě se to nestihne během jednoho dne. Nicméně pokud se nebude pošta flákat, měly by všechny předobjednávky být doručeny do konce července.

Paráda

TO jsem chtěl slyšet : )) i když spoléhat na českou poštu je jak strkat hlavu krokodýlovi do tlamy : )

Díky, už se těším a doufám, že oprávněně : ) Díky Vám, jsou chladné večery po boku s dračím doupětem o něco lépe přeživatelné.

Certifikat vlastnictvi

Je mozne predat certifikat vlastnictvi na Gameconu pri vyzvednuti pravidel?

Předání certifikátu

Ano, certifikát lze předat na GameConu, ale zaplaceno musí být předem (tedy do 15. 7. - samozřejmě bereme několikadenní rezervu kvůli lhůtám bankovních převodů). Nezaplacené objednávky budou vyřazeny z "fronty na bonusy" a budou u nich zrušeny zvýhodněné předobjednávkové ceny.

DRD PLUs

Zdravím,

chtěl bych se optat, jestli se dá uplatnit i nějaká sleva právě z vlastnictví DRD plus?

Díky za odpověď.

DrD+

Nikoli, a to z jednoduchého důvodu. DrD II je nástupcem DrD 1.6 (jehož vývoj a vydávání byly ukončeny), zatímco DrD+ bude nadále dostupné (a vznikne-li v budoucnu další verze DrD+, což je docela dobře možné, půjde pak uplatnit slevu za vlastnictví DrD+ právě u ní).

50-50?

Zdravím. Jen tak pro zajímavost - kolik bude knih v pevné vazbě a kolik brožur? Bude to půl na půl? Mám zájem o pevnou vazbu, ale zároveň nechci zatím předoobjednávat, raději si počkám na recenze (byť přijdu o slevy). Díky

počty knih

ALTAR bude mít v e-shopu rozhodně dostatek knih obojího druhu.
Tisk ovšem nemůžeme plánovat jen podle předobjednávek v e-shopu (kde skutečně vede zájem o pevnou vazbu, momentálně v poměru ccca 3:1), ale také podle zájmu knihkupců (kde je to různé, někteří mají pro změnu větší zájem o paperbackové vydání). Takže co se týče dostupnosti v kamenných obchodech, tam skutečně nemůžeme zaručit, že bude všude dostupné obojí provedení, protože záleží na knihkupci, co si objedná.

Pomery

Ahoj,

Ak dobre viem, knihy do tlače sa objednávali zhruba podľa záujmu o predpredaj. Keď som sa naposledy pozeral, tam dosť silne valcovala tvrdá väzba (zhruba v pomere 80:20), takže by som očakával, že pomer bude aspoň pol na pol.

Dúfame, že by nemal byť pre hocikoho problém dostať tú verziu, ktorú chce :)

Mastičkář

Rád bych se optal jestli v knize bude i něco jako herbář pro mastičkáře, určitě by se hodila různorodost bylin. Dále bych se rád zeptal jestli se nějaké povolání bude moci zaměřit na práci s démony (podobně jako theurg). Předem díky za odpověď.
Jakub

Herbár a démoni

Herbár ako taký sa nám žiaľ do knižky nepodarilo vpratať, ale sú tam aspoň príklady mastičkárskych produktov. Ako inšpiráciu by som použil nejaký autentický herbár, efekty jednotlivých bylín by mali byť s pomocou inšpiratívnych textov v knižke v pohode vymysliteľné.

Čo sa práce s démonmi týka, jednanie s nadprirodzenými bytosťami (ako sú napríklad besovia - prírodní démoni vo fyzických telách) má v náplni hneď jedno zo základných povolaní (zariekavač). Šaman ako jedno z pokročilých potom má vo svojej náplni duchovné cesty za účelom zisťovania informácií a dosahovania konkrétnych cieľov. Nie je to celkom to, čo mal po starom Theurg, ale myslím, že budete spokojní :)

Altar shop

Ten Altar shop je trochu čudný. Nielen, že poslanie balíčku na Slovensko stojí 250kč, ale ešte sú len dve možnosti platby (cez e-banking alebo platbou na účet vopred). Pri titule DrD2 nie je ani len počet strán a uvedenie toho, či sa jedná o jediný a dostačujúci diel hry na to, aby som ju mohol plnohodnotne hrať. Ona úžasná sleva upgrade sa uplatnuje spôsobom, ktorý na nete frčal tak pred 10timi rokmi a celá stránka pôsobí aj okrem tohto dosť zastaralo. Kašlem na predobjednávku. Chcel som si pravidlá kúpiť vopred, ale takto si počkám, kým to bude na Mar***use, lebo ani so všetkými tými úžasnými zľavami sa to neoplatí.

Inak fandím týmu DrD2 a s nádejou očakávam nové pravidlá, teraz už tak potrebné. Vážne dúfam, že budú dobré a verím, že ste na ne vynaložili kopu práce a dobrých myšlienok.

E-shop - odpovědi

S cenou balíčku nic nenaděláme, ta knížka bude mít přes kilo a za takovou zásilku si Česká pošta účtuje přes 200 Kč.
Co se platby týče, jednak je platba předem nutnou podmínkou pro nákup za předobjednávkovou cenu (i pro zájemce z ČR), dále u objednávek ze Slovenska vyžadujeme platbu předem zkrátka proto, že pokud bychom povolili objednávat ze Slovenska na dobírku, tak u zákazníků, kteří si takhle objednají a pak si zboží nepřevezmou (i takoví bohužel jsou) bychom na poštovném tratili podstatně víc než když nám to provede někdo z ČR.
A jaká další možnost platby vám chybí? (Systém GoPay zahrnuje i možnost platit kartou.)
Námitku ohledně počtu stran přijímám. Co se týče informace, zda jde o jediný a dostačující díl, myslím že plyne z toho, že žádná další příručka v nabídce není. Kromě toho se odpověď nachází i zde - http://drd2.altar.cz/odpovede/2010-03-03
Ohledně slevy upgrade (tedy doplňkové slevy pro majitele "předchozí generace" DrD) - je třeba si uvědomit, že je nutné nějak ověřit vlastnictví oněch příruček (které mohou být i 20 let staré - první Pravidla pro začátečníky vyšla v prosinci 1990) a zároveň zajistit, aby takový doklad o vlastnictví nemohl být využit vícekrát. O jiném způsobu, jak toto zařídit, než dodání konkrétní fyzické části z příslušné příručky, opravdu nevím.

ad sleva upgrade

No, tak jednodušší by bylo prostě na každou příručk vytisknout nějakej unikátní kód a ten by se pak napsal někam do poznámek k objednávce.

sleva "upgrade"

Jde o slevu pro majitele starého DrD (tedy verze 1.6, 1.5 či ještě starších), v jehož příručkách žádné unikátní kódy nebyly a nejsou.

DrDII vs DrD+

Veřím Dvojce, stejně jako jsem věřil Plusku. To že Plusko prošlo bídnou korekturou a editací nemění nic na faktu, že se mi ta hra líbila a dodnes ji hraju, ale neříkám, že je dokonolá. Stejně tak Dvojka bude úplně jiná hra a já se na ni těším a už jsem si ji objednal.

Vďaka za dôveru

Vďaka za prejavenú dôveru, potešila a vzpružila vyčerpaných autorov. Dúfam, že výsledok našej práce nesklame!

:D

Zklamání

DrD+ byl propadák a místo hry jste nám předvedli málem vyšší matematiku. Jak mám vědět, že to s DrD II nebude stejné. Pluska se vychvalovali do nebes a já jsem litoval zbytečně vyhozených peněz. Nemám záruku kvality. Takže to zřejmě nechám pár let vykvasit, než se rozhodnu, zda si to vůbec koupím.

Zklamání se nekoná ;)

Dneska dopoledne jsem si DrD2 pořídil a můžu říct, že s DrD+ (a vyšší matematikou) podobnost nenajdeš ;) Pokud máš, stejně jako já, raději vyprávění a hraní, než stovku tabulek, je DrD2 ta pravá volba ;)

Tiskařský šotek

Tak já má mpodobný dotaz... Po velmi zlých zkušenostech z DrD+ - předpobjednávkou si vůbec nejsem jist, jestli mám riskovat předobjednávání...
Při Drd1 předprodeji se mi stalo toto:
1) Sleva nebyla výrazně nižší, jak bylo slibováno, koupil jsem celý pakl v předprodeji a nakonec mě to vyšlo asi o 50 levněji?
2) Pravidla byla přeplněna překlepy
3) Pravidla nebyla dotažena do konce a stejně musela být přidána celkem solidní Errata

Proto se ptám, mám se obávat podobných nepříjemností? Mám nějakou garanci, že třeba budu mít možnost nechat si vyměnit výtisk za opravenmý, pokud bude v několika "tabulkách" např "zofšj" místo "zloděj" ???

Předem díky za odpověď.

k tiskařskému šotkovi

"1) Sleva nebyla výrazně nižší, jak bylo slibováno, koupil jsem celý pakl v předprodeji a nakonec mě to vyšlo asi o 50 levněji?"
Sleva byla rozhodně výrazně nižší oproti běžné ceně v obchodech. Konkrétní částky už ovšem tak daleko zpětně nezjistím.

"2) Pravidla byla přeplněna překlepy"
To bohužel ano. Nicméně text DrD II prošel podstatně důkladnější kontrolou, takže překlepů by v něm mělo být opravdu velice málo.

"3) Pravidla nebyla dotažena do konce a stejně musela být přidána celkem solidní Errata"
Samozřejmě se může stát, že poté, co se do čtení pravidel a hraní pustí několik tisíc hráčů, tak někdo z nich narazí na nějakou skrytou chybu, která unikla očím těch pár set testerů, kterří se v té či oné fázi na testování systému podíleli. Věříme ale (na základě reakcí od testerů), že systém má dostatečně pevnou a stabilní kostru a že takových chyb se tedy vynoří minimum.

"Mám nějakou garanci, že třeba budu mít možnost nechat si vyměnit výtisk za opravenmý, pokud bude v několika "tabulkách" např "zofšj" místo "zloděj" ???" Pokud bude v knize takových chyb výrazné množství (například několik set), výtisk vyměníme zcela zdarma.

Tlačové a iné komplikácie

Ahoj,

Prepáč za oneskorenú odozvu - zúrivo pracujeme na tom, aby všetko na hre bolo najlepšie ako môže byť :)

Tak, poďme na otázky:

1) Myslím, že predpredajová ponuka je veľmi slušná - pri zverejnenej konečnej cene ušetríš pri predobjednávke štvrtinu ceny, o ďalších bonusoch (každá trinásta, zľava pre majiteľov predošlých DrD) ani nehovoriac

2) Tá kniha je našim dieťaťom (a niektorí z členov teamu priam zanedbávali vlastné potomstvo, aby bola najlepšia ako môže byť :P), text má za sebou tri korektúry (dve z nich členmi teamu) - určite sa môže stať, že niečo sa prešmykne, ale určite by to nemalo byť také tragické ako pri Plusku (ktoré sa tuším sadzalo o hodne viac narýchlo ako DrD II)

3) V tomto ohľade sa spoliehame nielen na vlastné skúsenosti, ale aj na kvalitu playtesterov, ktorých nebolo málo. Plus, aj my sami tú hru pravidelne hrávame - nám funguje, snáď bude aj vám :)

Čo sa garancie týka, tú ti ja nemôžem dať (to je otázka na vydavateľa, teda Altar ako taký, ja som iba úbohý dizajnér), ale jednak verím že knižky nebudú obsahovať žiadne závažné chyby, a jednak po výhodách ktoré ponúka predpredaj verím, že ak by taká situácia nastala, bude vyriešená k Tvojej spokojnosti.

díky

díky moc za odpověď, tohle jsem potřeboval slyšet =)

Víc kusů - větší šance

Když chci objednat více kusů (nejméně 2, možná vic, kontaktuji známé, ať to máme za jedno poštovné), jak to udělat, abych měl větší šance na ony různé bonusy? Mám objednat každí zvlášť, mám ke každému přikládat certifikát vlastnictví? Mám všechny díly DrD 1.6, Svět a základní příručku plusek, takže o certifikáty není nouze.
:)
Už se těším na převádění postav, jestli to vůbec půjde :)

Koupit či nekoupit?

Jsem na DrD 2 zvědavý jak kdyby to bylo moje první RPG. V obecné rovině se mi líbí mechaniky této hry, ale jsem velmi zvědav, jestli se je autorům skutečně podařilo dotáhnout do konkrétních obrysů tak, aby naplnily deklarovanou filosofii hry (za jistou cenu postava dokáže "všechno", ...). To je totiž to, co mi na celé věci přijde to nejtěžší. Přijde mi totiž, že ukázky zde na stránkách (nevím jak betatesty, ty jsem prošvihl) se právě držely jen takových obecností, netroufly si jít do detailů.
Ale upřímně řečeno dost váhám, jestli si jej mám objednat hned v předprodeji, nebo raději chvíli počkat, přečíst pár recenzí atd. a až pak se rozhodnout. Mám totiž nedobré zkušenosti od DrD+, kde první edice byla plná bugů až skoro k nehratelnosti (dobrá, trochu přeháním, ale skutečně jen trochu) a vlastně dodnes to podle mě není úplně ono, ale to už je jiná pohádka.

Uvidíš

Ahoj,

Zverejňovanie ukážok je pomerne komplikovaná záležitosť. Musia byť zaujímavé, ale zároveň nesmieš príliš rýchlo prezradiť priveľa - jednak kvoli budovaniu napätia, jednak pretože v tej dobe ešte stále prebieha vývoj a nechceš zverejniť niečo, čo potom budeš potrebovať zmeniť. Vytvoril by si tak falošné očakávania a predstavy, čo je zlé. Navyše, ukážky majú pomerne obmedzený priestor a každá z nich musí byť čitateľná bez znalosti všetkých predošlých (aby ich nový človek nemusel čítať od prvej). Keď k tomu pridáš skutočnosť, že mnoho vecí v každej hre na sebe navájom buduje a stavia (a bez kontextu by niektoré veci boli pochopené úplne nesprávne), asi uznáš že to nie je žiaden med.

Čo sa Tvojich pochýb týka, poviem dve veci:
1) DrD II tvoril úplne iný team ľudí ako DrD+ a za trochu iných podmienok (o to sme sa postarali), problémy s Pluskom sa preto nemajú prečo opakovať
2) Ak si nie si istý, kľudne počkaj - verím v kvalitu našej práce natoľko, že si myslím že Ťa touto radou ako zákazníka nestratíme* :)

* - tratiť budeš iba ty, lebo prídeš o šancu dostať knižku úplnu zadarmo :D

Drd. 1.6

Chtěl bych se prosím zeptat, podle čeho poznáte, že doma mám pravidla DrD 1.6? Čím doložím, že je opravud mám, abych získal slevu na DrD II? Paragon určitě už nenajdu :-D

Děkuji,

Štěpán

stejnym zpusobem jako u slevy

stejnym zpusobem jako u slevy "upgrade" popsane v e-shopu

Celkovy koment

Nechci nic příšerně namítat ale napíši to sem.... po proctení značné části dat o DrD 2 mohu jen říci že jeto zdařilá kopie ShaddowRunu v upravené formě k světu drd a v dosti ohledech zbytecně zesložitělá.

Sice jsem kdysi býval věrným fnadou drd ale příchodem drd+ seto celé začalo ubýrat jiným a z mého pohledu né uplně štastným směrem, a stejně tak se to děje zde.

GM,DM,PJ(ex)

Tak toto ma naozaj zaujíma

Ahoj,

Pri tvorbe DrD 2 sme boli ovplyvnení mnohými rozličnými hrami, ale špeciálne SR (v žiadnej svojej inkarnácii) k nim nepatril. Okrem krabičiek na denníku a toho, že obe hry používajú 6-stenné kocky (pričom SR je poolový systém, zatiaľčo v DrD2 sa hádže konštantným počtom kociek), naozaj nevnímam podobnosti. Inak sa vyhodnocujú činnosti, bojové kolo má úplne inú štruktúru, postava je popísaná úplne inak...

Takže schválne: menuj aspoň päť podobností medzi DrD 2 a Shadowrunom (priam si môžeš vybrať konkrétnu edíciu, keďže trojka a štvorka sa hodne líšia).

Re: Celkový koment

Naše družina patří mezi oficiální testery DrD2 (s testovacími materiály jsem se setkal, viděl jsem to tedy černé na bílem, nikoliv jen z diskuzí)...
Shadowrun jsem hrál několik let (předpokládám, že myslíš 2. edici, která vyšla v češtině).

Pokud bych měl jednoduše a celkově shrnout: jsou do dva diametrálně odlišné systémy a diametrálně odlišné hry.
Stejně tak jsou naprosto odlišné hry DrD+ a DrD2.

DrD2 podle mě nabízí naopak víc volnosti a svobody hráčům a vypravěči, není tolik vázáno pravidly a reguliemi; k tomu, aby si uchopil systém ti stačí pouze málo.
Odvážím si hru zařadit mezi málopravidlové systémy, kde pravidla nebrzdí, ale pomáhají.

Nebudu hry dále srovnávat, mám rád všechny tři (s DrD+ jsem se setkal jen okrajově, ale vyzkoušel jsem si ho zahrát) a všechny tři považuji za dobré.
Pokud bych si ale měl vybrat po několika letech hraní a vyprávění, sáhnu z tohoto výběru po DrD2.
Řekl bych, že DrD2 bude pro spoustu lidí neočekávaný krok dopředu, nikoliv zpět.
A není to reklama... čistě osobní názor :)

Lemmy