Ilustrátorský profil - Merlkir

Jméno druhého ilustrátora, který se bude společně s Ectheliony podílet na konečné výtvarné podobě příručky pro Dračí doupě II, jsme vám dosud tajili. Nyní se konečně můžete seznámit s jeho kreslířským stylem a autorským profilem. Jan Pospíšil alias Merlkir má svůj medailónek již i v sekci autorů.

Kreslím a maluji od té doby, co jsem zvládl vzít do ruky pastelku. Ilustraci jsem začal brát vážně až na vysoké, ale už na gymnáziu, kdy jsme s kamarády hráli Dračí Doupě jsem si kreslil hráčské i nehráčské postavy, herní lokace a krátké komiksy o dobrodružstvích prožitých ve hře.

Několik let jsem kreslil a maloval návrhy kostýmů, zbrojí, zbraní a všeho ostatního pro totální konverzi PC hry Mount and Blade. Mod The Last Days of the Third Age umožňuje hráči velet armádám v Tolkienově Středozemi během války o Prsten.
Tolkien je vůbec moje vášeň a většina mých kreseb ilustruje některé jeho knihy.

K ilustracím pro RPG jako hobby jsem se dostal teprve nedávno. V portfoliu mám vnitřní ilustrace pro knihu ze série Witch Hunter, obálky pro RPG z fantasy Japonska - Kaidan a pár dalších menších projektů. Z českých her jsem maloval např. pro "Sen! Na doživotí..." - prostředí Střepů Snů.

Zmíněné portfolio vybraných ilustrací si můžete prohlédnout
tady a galerii všech mých výtvorů zde: profil na DeviantArtu

Inspiraci a podněty pro tvorbu hledám úplně všude kolem sebe, v tom co mě zajímá - historie, fantasy knihy, filmy, komiksy, anime...
Mezi mé vzory a oblíbené malíře patří Angus McBride, John Howe a Alan Lee, málo známý Victor Ambrus (který mimo jiné výtečně ilustroval Dayův Průvodce Světem J.R.R.Tolkiena a Tolkienův Bestiář), Jon Hodgson, Frank Frazetta, Mike Mignola a mnoho dalších.

Na závěr chceme ukázat první dvě ilustrace, které jsem pro Dračí Doupě nakreslil. (pozn: Nejsou ve finální podobě, bude se pravděpodobně měnit kvůli tisku.


proslulý barbar Hrun

Barbar Hrun

tři stupně naložení postav

Tři stupně naložení
(klikněte pro plnou velikost)

Tablet

Chci se zeptat jestli Jan používá nějáky tablet na kreslení na Pc nebo dělá vše myší..(což mi příjde nemožné)...díky

vzory

Žádný ze jmenovaných ilustrátorů, o kterých tvrdíš, že jsou tvé vzory,tě zřejmě v tvorbě neovlivnil. Píšu to proto, protože každý z nich má pojem o stylizaci, používání barvy, o kompozici nebo v neposlední řadě o působení světla a stínu. Mimochodem to stínování digitální cestou je příšerný, ruční kresba by vypadala o mnoho lépe.

Re: VZORY

Nevyznám se v malování ani kreslení na papíře či tabletu. Ale co se vzorů týče, tak si myslím, že jsi dost mimo.

Jako fotograf mám několik vzorů, ale to rozhodně neznamená, že bych je chtěl nějakým způsobem kopírovat. Vzorem pro mě může daný člověk být obsahem jeho tvorby, způsobem tvorby, ale třeba i svým charakterem (například tím že neplive na práci ostatních), nebo kam to v dané profesi dotáhl a nijak ho to nezměnilo.

Ondra
http://www.foto-pes.cz

Ilustrace

Nádherné, také bych byl rád kdyby takhle byla vyvedena celá příručka. Už se tešim na nestvůry :)

Moc hezky.

Osobne se mi vic libi nezli ty echthelionsky.

Tez se priklanim k tomu ze jestli vevnitr BW obrazky tak spis v tomhle stilu.

Off Topic

Nalozeni ?
Doufam ze to bude lepe vymyslene nez pocitani na mince a finty stilu tak jo zahodim medak a nemam postih.

Hrun

Barbar Hrun se opravdu vydařil, lépe bych ho nenakreslil, ale přece se mi jen zdá, že má buď moc velké nohy, nebo moc malou hlavu... ale tři stupně naložení postav se mi líbí moc.

Hrunova hlava

Mám pocit, že se někde v Barvě kouzel o Hrunově malé hlavě píše a je to dokonce docela zdůrazněno, tak asi kvůli tomu.
(Nebo se mi to spletlo s Cohenem?)

chlapiska

díky! Velcí chlapi vypadají divně (mají pro nás neobvyklé proporce) - to je moje apologetika. ;) Doporučuju vygooglit jak vypadá v civilu například wrestler The Rock.

Jen tak dál

Tyhle ilustrace sednou k mé představě o DrD II jako....obouručák do Hrunovo ruky =). Moc pěkná práce, všechny palce nahoru!

Upřímně bych uvítal celou příručku v takovémhle duchu =).