Ilustrátorský profil - Ecthelion

Jak jste si mohli minulý týden přečíst, kniha Dračího doupěte II nebude ilustrovaná pouze jedním autorem. Bude se na ní podílet více ilustrátorů. V tomto článku najdete představení práce prvního z nich.

Nebojte se ale, že větší počet autorů bude znamenat grafickou roztříštěnost knihy. Věříme, že vám právě naopak poskytne širší zážitek a lepší dojem ze hry.

Ilustrace, které jsme do této chvíle zveřejnili na těchto stránkách, pocházejí z dílny autorské dvojice Ecthelion^2, přesněji pak řečeno Kryštofa a Jonáše Ference. Nějaké základní informace o nás můžete nalézt v našich profilech zde v sekci Autoři. Představu o naší práci si můžete udělat na naší stránce, nebo z ilustrací přiložených u tohoto článku.

Dlouhodobě se zabýváme ilustrátorskou tvorbou, grafickým designem i architekturou. Ilustrovali jsme vlastní hru na hrdiny Příběhy Impéria, několik dalších menších projektů (ať již vlastních nebo cizích) a naše ilustrace se objevily také v časopise Pevnost. Budou dále k nalezení přinejmenším v několika plánovaných knihách (a jedné stolní hře).

Ve většině případů (a pro knihu Dračího doupěte II rovněž) používáme kombinace tradiční kresebné techniky a digitální malby. Jak ilustrace z naší dílny pro Dračí doupě vzniká, jste se mohli podívat minulý týden.

Inspiraci čerpáme z různých zdrojů, jak jsou například knihy, hudba, komiksy nebo filmy. Často je těžké říct, odkud se inspirace na jednotlivé prvky a obrázky vzala. Jedno z prvních seznámení s fantasy ilustracemi byl starý článek o Johnu Howeovi, který vyšel v časopise Excalibur. Jeho úchvatné ilustrace rozeseté po celé stránce dokázaly neuvěřitelným způsobem roztočit na plné obrátky představivost a pan Howe je v tomto ohledu pro nás velkou inspirací. Z dalších autorů, kteří nás nějak ovlivnili, musíme zmínit jména, jakou jsou Aleksi Briclot, Keith Thompson, Jason Chan nebo třeba Nicolas Bouvier.